Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pracovná terapia

Aktivity a terapie ponúkané a realizované v našom zariadení.

Naše zariadenie ponúka bohatú škálu možností terapeutických činností, ktorých cieľom je obnova, udržanie alebo rozvoj fyzických a mentálnych schopností človeka, jeho sebarealizácia a navodenie pocitu užitočnosti. Obsahom jednotlivýc terapii je:

Ergoterapia - terapia prácou zahŕňa práce v areáli zariadenia – starostlivosť o kvety,bylinkové záhony, zametanie chodníkov, hrabanie lístia, ale i práce v interiéri – starostlivosť o izbové rastliny, udržiavanie poriadku v terapeutickej miestnosti i v spoločných priestoroch.Takouto prácou si klienti vytvárajú osobný vzťah k prostrediu, ktorého sú súčasťou.

Arteterapia – znamená liečbu výtvarným umením. Výtvarná tvorba obohacuje tvorivosť, posilňuje sústredenie, vnímavosť, sebavyjadrenie, ale poskytuje tiež uvoľnenie a zbavuje stresov. Patrí sem práca s papierom, servítková technika, maľovanie, výroba dekoračných i úžitkových predmetov.

Biblioterapia – využíva liečebné prvky rôznych literárnych žánrov. na aktivizáciu pamäte, cieľom čítania a rozhovorov je odbúrať stres a napätie. Využívame tiež zážitkové čítanie, pri ktorom pracujeme s textom tak, aby klient mal z neho zážitok, stačí vybrať zaujímavú pasáž a tou vplývame na osobnosť klienta.

Kognitívny tréning - cvičenia na zlepšenie rozumovej, pamäťovej a rečovej kondície; ide o nesúťažné slovné hry, doplňovačky, riekanky, skladanie brázkov.

Duchovné stretnutia – pobožnosti pod vedením pána farára, na ktoré využívame aj adoračnú miestnosť.

Bazálna stimulácia – terapia na podporu vnímania a stimulácie všetkých zmyslových orgánov.

Rehabilitácie – cvičenia na podporu a rozvoj obnovu fyzickej stránky klienta s použitím rôznych rehabilitačných pomôcok a prístrojov, napr. masážne kreslo, biolampa, stacionárne bicykle.. V záhrade zariadenia sa nachádza SENIOR FITPARK, kde si klienti môžu zacvičiť na špeciálne upravených cvičiacich nástrojoch. 

Muzikoterapia - liečba hudbou. Používa sa na zmiernenie bolesti, úzkosti, strachu, pri poinfarktových stavoch, liečbe dlhotrvajúcich chorôb. Dokázalo sa, že vplyvom hudby sa lepšie aktivuje svalstvo. Využíva sa pri depresiách, proti stresu, nespavosti, na odstraňovanie negatívnych následkov z nepríjemných zážitkov. Táto terapia predlžuje a zlepšuje sústredenosť, koordináciu pohybov, hrubú i jemnú motoriku, a zlepšuje pamäť.

terapia1.jpgterapia3.jpgterapia02.jpgterapia4.jpg


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka