Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

O nás

Dss

Zriaďovateľom nášho zariadenia je Obec Janova Lehota. Nachádza sa  15 km  od okresného mesta Žiar nad Hronom.

Trend starnutia populácie v našej spoločnosti jednoznačne pokračuje. So stúpajúcim vekom enormne narastá počet chronických ochorení, vyžadujúcich  dlhodobejšiu liečbu a náročnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť.

V roku 2003 došlo stavebnou úpravou časti prízemia Materskej školy k vytvoreniu priestorov pre služby sociálnej starostlivosti. Od 15. júla 2003 Obec otvorila  prevádzku Zariadenia sociálnych služieb Nádej. Rekonštrukciou, ktorá prebiehala od októbra 2006 do augusta 2007 sa kapacita zariadenia zvýšila. V súčasnosti má zariadenie kapacitu 61.

 

špecializované zariadenieKoncom roka 2014 sme naše zariadenie rozšírili a otovorili nové zariadenie -špecializované zariadenie. V útulnom domčeku v provensálskom štýle sme vytvorili domov 10 klientom s alzheimerovou chorobou či demenciou.

ZSS Nádej v Janovej Lehote poskytuje pomoc ľuďom v sociálnej núdzi. Ľuďom,ktorým vysoký vek a nepriaznivý zdravotný stav nedovoľujú zotrvať v ich domácom prostredí. Naším úsilím je vytvoriť týmto občanom miesto na dôstojné prežitie staroby a zabezpečenie optimálnych životných podmienok s ohľadom na ich špecifické potreby. To všetko je spojené s istou dávkou lásky a entuziazmu k takejto práci.


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka