Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Virtuálna prehliadka ZSS "Nádej" Janova Lehota


 

Ďakujeme BBSK za altánok

altanok-00002.jpgV ZSS „Nádej“ Janova Lehota – Špecializované zariadenie našlo svoj domov 10 klientov s Alzheimerovou chorobou. Posolstvom našej organizácie je poskytnúť týmto seniorom nielen odbornú pomoc a starostlivosť, ale i trávenie svojho času v príjemnom a podnetnom prostredí.

Neustále hľadáme možnosti ako zdokonaľovať metodiku práce s klientmi s touto špecifickou diagnózou.

Zámerom tohoto projektu je zakúpiť potrebný materiál, ktorý bude použitý pri realizáciii „Terapeutickej záhrady“, konkrétne na výstavbu záhradného altánku.

Cieľom tohto projektu je realizácia terapeutickej záhrady – výstavba centrálnej súčasti tejto záhrady – záhradný altánok, ktorý bude slúžiť ako oddychová zóna pre klientov, zároveň bude slúžiť ako priestor pre realizáciu vhodných terapií.

Terapeutická záhrada je prostriedkom na vytváranie aktívnej činnosti a interakcie, ale i miestom na aktívny relax a prijímanie podnetov z okolia, čo podporuje stimulácie ľudských zmyslov, podporuje zmysel pre orientáciu v ročnom období, nezanedbateľným prínosom je možnosť tráviť čas vonku  na čerstvom vzduchu.

Záver: Vytvorenie terapeutickej záhrady patrí k nefarmakologickým intervenciám v rámci starostlivosti o osoby s ochorením demencie a zároveň sa zaraďuje k inovatívnym metódam sociálnej práce s ľuďmi trpiacimi týmto ochorením. Veríme, že zrealizovaním výstavby záhrady pomôžeme klientom zvládať svoju špecifickú diagnózu v príjemnom prostredí, ktoré pôsobí relaxačne i stimulačne a pozitívnym spôsobom ovplyvňuje psychický stav klientov s Alzheimerovou chorobou.

bbsk-finpodpora.jpg

 


 

dnes je: 24.6.2019

meniny má: Ján

ÚvodÚvodná stránka